۱۳۸۹ مهر ۲۱, چهارشنبه

مديريت X.Y.Z.Q.W.R

در كتاب دانشگاهي و كتابهاي شعر و رمان و ... انواع و اقسام روشهاي مديريتي بيان شده و در پايان هر سبك مديريتي مزايا و معايب آن به صورت كامل شرح داده شده و سازمانهاي كه از اين سبك مديريتها استفاده مي كنند، رفرنس دهي شده است . متاسفانه يا خوشبختانه در سازمانها ما مديران ازروشهاي استفاده مي كنند كه در هيچ كدام از سبك هاي مديريتي، كوچكترين اشاره به آن نشده است.
طرز برخورد مديران ، نوع رفتار ، نوع حرف زدن و همچنين توجيهي بدون منطق رفتار، با كاركنان در نوع خودش بي نظير مي باشد.
گرفتن تصميمهاي عجولان و بدون مشورت درباره كاركنان و نيز سرنوشت كاري افراد از روشهاي غلط اين سبك رهبري در سازمانها مي باشد . يكي از مشكلات سازمانها ايراني در عصر حاضر ، ارزيابي عملكرد كاركنان بر اساس سليقه مديران و نبودن شاخصهاي جهت ارزيابي و همچنين استفاده از روشهاي من دراوردي در خصوص ارزيابي كاركنان است . مديران بدون كوچكترين تجربه ، بدون تحصيلات مرتبط ، بدون مشاور و ... درحوزه منابع انساني به خود اجازه هر نوع قضاوت و تصميم گيري در مورد كاركنان خواهند داد.

۳ نظر:

ايوب گفت...

سلاو و ريز بو به‌ريزت
ماوه‌يه‌كه سرداني وبلاگه‌كه‌ت ده‌كم و به دواي ريگايه‌ك بو قسه و باس له‌سه‌ر HR له‌گه‌ل جه‌نابتم.
پيم خوشه ئه‌گه‌ر ده‌ست بدا ريگايه‌كم بو دوزينه‌وه‌ت و هه‌روه‌ها ئي‌رتباطي زياتر نيشان ده‌ي

HR گفت...

سلاو ريز بو تو كاك ايوب
من له خدمت تودا هم منيش هر پيم خوشه له موردي HR له گه ل تانه قسه بكم . من ببخشه اگر كردي خراو انوسم . زورم په خوشه كردي بوت بنوسم

ايوب گفت...

سلام
ممنون از اينكه وبلاگ من را براي سر زدن انتخاب كرده‌ايد.
واقعيت اين است كه به دنبال تغييراتي در مسير شغليم هستم كه به محض نهايي شدن، در ارتباطي نزديكتر، در مورد آن صحبت خواهيم كرد.
آروزي موفقيت و سربلندي شما را دارم